wtorek, 1 września 2015

Wrzesień 2015 - miesiąc czytelnika

Już 1 września oraz powrót do szkoły...Zaczyna się nauka, trudne sytuacje z rówieśnikami (w moim przypadku), więc przez to nie będzie tyle czasu na sięgnięcie po książki. Z zeszłym roku czytanie szło mi ciężko z braku czasu czy też po prostu zmęczenia.
Teraz moim postanowieniem jest dać sobie pewne challenge, dzięki którym postaram się przeczytać określoną liczbę lektur w ciągu całego miesiąca. Jednym z nich jest właśnie Miesiąc Czytelnika, którego (mam nadzieję) będę rzetelnie pilnować.
Zanim wymienię wam co chciałabym przeczytać we wrześniu, powiem iż nie będzie ich zbyt dużo. Wolę przebrnąć przez historię powoli, ale dokładnie :)
Tak więc zaczynajmy!


1. "Dotyk" - Jus Accardo
Pewnego dnia tajemniczy chłopak po upadku z nadrzecznego wału ląduje u stóp Deznee Cross, szalonej 17-letniej miłośniczni mocnych wrażeń. Dziewczyna uznaje to za świetną okazję, żeby wkurzyć ojca i sprowadza błękitnookiego przystojniaka do domu.
Jednak nie wszystko jest z nim w porządku. Kale zachowuje się na tyle dziwnie, że nawet Deznee zaczyna coś podejrzewać. Okazuje się, że chłopak był więziony przez Denazen Corporation, organizację, która wykorzystuje ludzi o specjalnych umiejętnościach jako broń. A umiejętności Kale'a są wyjątkowo niebezpieczne - jego dotyk zabija...


2. "Bezpieczna przystań" - Nicholas Sparks
Kiedy w nadmorskim miasteczku na południu USA pojawia się tajemnicza młoda kobieta, niektórzy zadają sobie pytanie, co skłoniło ją do porzucenia miejskiego życia i przeprowadzki w miejsce, w którym nic ciekawego się nie dzieje. W Southport czas płynie leniwie i jego mieszkańcy nie mają przed sobą sekretów. Piękna, ale zamknięta w sobie Katie unika zawierania nowych znajomości. Do czasu. Kiedy poznaje Alexa, właściciela niewielkiego sklepiku, wdowca z dwójką dzieci, wbrew sobie zaczyna coraz bardziej angażować się w życie jego rodziny. Niespodziewanie między tym dwojgiej wybucha uczucie. Katie zdaje sobie jednak sprawę, że musi zrobić następny krok, że przyszłość i szczęścia nie da się zbudować na kłamstwach i ukrywaniu prawdy o własnej przeszłości. W najczarniejszej godzinie jedynie miłość może dać jej bezpieczne schronienie.


 3. "Will Grayson, Will Grayson" - John Green, David Levithan
 Pewnego zimowego wieczoru w Chicago przecinają się ścieżki dwóch Willów Graysonów. Nazywają się tak samo, ale do tej chwili żyli w zupełnie różnych światach. Teraz ich życie rusza w całkiem nowym i nieoczekiwanym kierunku. Po drodze jest miejsce na przyjaźń i miłość, muzykę i futbol, a emocjonalna plątanina znajduje kulminację w najbardziej szalonym i spektakularnym musicalu, jaki kiedykolwiek wystawiono na deskach licealnych scen.
Oto moje postanowienie na ten miesiąc. Tak jak pisałam wcześniej - postaram się je w 100% przeczytać i możliwe, że zrecenzuję którąś z nich, ponieważ strasznie mnie do tego korci!
A jakie są wasze pozycje z Miesiącu Czytelnika na wrzesień? Dzielcie się pomysłami w komentarzach! >> 

8 komentarzy:

 1. We wrześniu chciałabym przeczytać "Byliśmy łgarzami", "Na ostrzu noża" i dokończyć "Rok 1984". Jeżeli uda mi się więcej to dobrze, a jeżeli nie to trudno. Również wolę przeczytać mniej, a dokładniej! :)
  Plus "Will Grayson, Will Grayson" czeka na mojej półce od jakiegoś czasu i też chciałabym po niego sięgnąć. "Dotyk" brzmi ciekawie, z opisu brzmi jak Julia ("Dotyk Julii") w męskim wydaniu :D
  Pozdrawiam! :)
  http://ich-perspektywy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie sortuję książek "muszę przeczytać w tym miesiacu" a stawiam sobie określoną ich ilość (mniej więcej cztery w miesiącu). Nie wiem jeszcze jakie to będą pozycję, ale pewnie coś z mojej biblioteczki :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak tu ładnie u Ciebie (podoba mi się nagłowek :D). Co do książek - widzę, że masz zamiar wziąć się za Nicholasa Sparksa. Osobiście polecam, chociaż tej książki jeszcze nie czytałam, to inne są świetne. :)
  Pozdrawiam i dodaję się do obserwujących,
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com - będzie mi miło jeśli zajrzysz. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że dodasz recenzję Willa Graysona :D Zastanawiam się właśnie, czy aby tego nie przeczytać ;3
  Mam nadzieję, że uda ci się zrobić ten challenge! ♥

  Pozdrawiam, Lucy z Cmentarza zapomianych książek

  OdpowiedzUsuń
 5. Również wolę czytać powoli, ale uważnie i móc się delektować lekturą :).
  Sparksa mam w planach, może nawet przy następnym wypadzie do biblioteki gdzieś go zgarnę ^^.
  Naprawdę fajny pomysł, takie wyzwanie :). Ja we wrześniu kończę drugą część Pottera, muszę też przeczytać "Dziedzica wojowników" i oddać do biblioteki. A potem w sumie się zobaczy, albo przywiozę coś nowego z biblio albo wylosuję coś z moich półek :).
  Cóż, pozostaje mi życzyć powodzenia ^^!
  City of Dreaming Books

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam "Dotyk" Jus Accardo i ta książka bardzo mnie rozczarowała, ale może tobie przypadnie do gustu. Nie czytałam jeszcze żadnej powieści Sparksa, ale widziałam ekranizacje jego książek, będę więc musiała coś z tym zrobić.

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja w tym miesiącu chce przeczytać 5 książek, w tym serie "Oddechy" :) Mam nadzieje, że Twoje plany w 100% wypalą :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie ~Nataliaaa
  happy1forever.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń