niedziela, 20 grudnia 2015

Dzień 20 - Albo-albo TAG

Witam kochani! Dzisiaj znów TAG, do którego nominowała mnie A. z bloga Chaos myśli za co ślicznie dziękuję!1. Wolałabyś na swoim blogu publikować tylko recenzje czy tylko posty około książkowe?
Zajmuję się tutaj tymi dwiema rzeczami, ale gdybym miała wybrać jednoznacznie to wzięłabym jednak recenzje. Między półkami to blog o książkach, dlatego też wolałabym zajmować się tylko i jedynie opowiadaniem o nich.
2. Wolałabyś zawsze widzieć ekranizację książki najpierw zanim ją przeczytasz, czy przeczytać książkę, ale nigdy nie obejrzeć filmu?
Powiem szczerze, że chyba wybiorę pierwszą opcję. Lubię oglądać filmy i nie chciałabym z nich zrezygnować. Ekranizacje nie są w 100% podobne do książki, dlatego też nie widzę problemu, by najpierw oglądać, a następnie czytać. Oczywiście mogą pojawić się spojlery, ale mnie to nie przeszkadza w dużym stopniu.
3. Wolałabyś mieć listę wszystkich książek w swoim życiu czy posiadać egzemplarz swojej pierwszej ulubionej książki?
Sama nie wiem. Raczej lista książek nie jest mi tak bardzo potrzebna, zapewne mi się nie przyda, więc wolałabym jednak posiadać egzemplarz ulubionej lektury. Mogłabym do niej często powracać, co jest bardzo przyjemne!
4. Wolałabyś należeć do klubu książkowego, w którym nie ma osób z blogosfery i spotykać się z nimi regularnie czy spotkać się raz w roku z najlepszym przyjacielem z blogosfery?
I kolejna rzecz, na którą nie wiem jak odpowiedzieć. Chyba jednak wybrałabym pierwszą opcję, ponieważ wolę częściej spotykać się z ludźmi. Z jednej strony jestem osobą, która nie ludzi bardzo samotności, więc pierwsza sytuacja jest dla mnie lepsza.
5. Wolałabyś mieć czas, by przeczytać wszystkie książki, jakie tylko chcesz, czy mieć pieniądze, by kupić wszystkie książki, jakie tylko chcesz?
Tutaj zdecydowanie mogę powiedzieć, że chciałabym posiadać dużo pieniążków, by kupować moje wymarzone książki, a tym samym zapełniać domową biblioteczkę. Jednym z moich dość dużych uzależnień jest zdobywanie nowych czytadeł, jednak kasy z czasem brak ;)
6. Gdyby ekranizowano Twoją ulubioną książkę, wolałabyś mieć kontrolę nad tym, kto będzie w obsadzie, czy nad tym, co znajdzie się w scenariuszu?
Zdecydowanie wolałabym mieć kontrolę nad aktorami. Nie lubię, gdy akcja jest bardzo ciekawa, natomiast grający ludzie, nie potrafią się z nią czuć, są nijacy itp. Nie znoszę takiego czegoś, więc chciałabym widzieć ich pracę.
7. Wolałabyś mieć ulubioną książkową supermoc  czy ulubioną książkową teorię?
Kręcą mnie od zawsze supermoce. Już od małej dziewczynki chciałam zostać Spiderman'em...woman...sama nie wiem! :)
8. Wolałabyś przeczytać niesamowitą książkę ze słabym zakończeniem czy słabą książkę z dobrym zakończeniem?
Jedno i drugie nie jest dość fajne. Jednej ani drugiej opcji nie lubię, ale jeśli już mam wybrać to wzięłabym pierwszą propozycję. Wolę zachwycać się przez większość książki, a dopiero pod koniec się na niej zawieść, niż na odwrót.
9. Wolałabyś nie być w stanie czytać w jadącym pojeździe, czy nie być w stanie czytać na leżąco?
Mam chorobę lokomocyjną, więc tak czy siak nie mogę zbytnio zajmować się czytaniem podczas jazdy autem czy autobusem, ponieważ nie jest to dla mnie zbyt miłe. Czytanie lektur kiedy leżę wieczorem w łóżku to raj, dlatego nie chciałabym tego stracić.
10. Wolałabyś zapomnieć treść ulubionej książki lub serii by móc ją przeczytać ponownie, czy zapomnieć treść wszystkich kiepskich książek, które przeczytałaś?
Czasami mam ochotę zapomnieć o mojej ukochanej książce, którą znam prawie na pamięć, ponieważ mogłabym na nowo wciągnąć się w jej świetną fabułę, nie mając pojęcia co zaraz się zdarzy.

11 komentarzy:

 1. Świetny tag ! Bardzo mi się podoba :D
  Buziaki!
  http://fantastyczneksiazkix3.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale słodki obrazek <33 Nie wiem czemu, ale tak mnie rozczulił XD Kiedyś gdzieś spotkałam się z tym tagiem, ale pytania były bardziej książkowe, a nie książkowo-blogowe. Ciekawe odpowiedzi ;)) Całusy, Idalia :*
  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się, że zrobiłaś ten tag! :) Bardzo miło czytało mi się Twoje odpowiedzi. :)
  Pozdrawiam
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej :)
  Zapraszam Cię do wzięcia udziału w moim autorskim książkowym wyzwaniu! ^^
  Szczegóły znajdziesz tutaj:) :
  http://otwartaksiega2002.blogspot.com/2015/12/read-more-books-challenge.html
  Pozdrawiam! ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. O matko, nie znoszę tego tagu - to jest tak, jak pytać matki, które dziecko bardziej kocha! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawe odpowiedzi, ale sama nie dałabym rady na nie odpowiedzieć. Pozdrawiam ;*
  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciężkie pytania zawiera ten Tag! Chyba miałabym ogromny problem z odpowiedzią,a Ty tak pięknie wybrnęłaś. :D
  Pozdrawiam,
  Geek of books&serials&films

  OdpowiedzUsuń
 8. O tak ja również wolałabym mieć supermoc, zawsze chciałam umieć coś więcej :D Pozdrawiam!
  Ich perspektywy

  OdpowiedzUsuń
 9. Gdyby tak można było zapomnieć wszystkie świetne książki, aby móc przeczytać je od nowa... To byłoby świetne! ;)

  OdpowiedzUsuń