piątek, 1 stycznia 2016

Miesiąc czytelnika

Już styczeń i wreszcie 2016, na który tak długo czekałam! Czas więc wybrać lektury jakie mam zamiar przeczytać w tym miesiącu! Zaczynamyy! :)


1. "Miasto upadłych aniołów" - Cassandra Clare
Wojna się skończyła i szesnastoletnia Clary Fray wraca do Nowego Jorku, podekscytowana możliwościami, które się przed nią otwierają. Zaczyna szkolenie Nocnego Łowcy, żeby nauczyć się wykorzystywać swój wyjątkowy dar. Podziemni i Nocni Łowcy w końcu zawarli pokój i, co najważniejsze, Clary może w końcu nazywać Jace’a swoim chłopakiem. Jednakże wszystko ma swoją cenę. Ktoś zabija Nocnych Łowców i prowokuje w ten sposób napięcia między Podziemnymi i Nocnymi Łowcami, mogące doprowadzić do kolejnej krwawej wojny. Najlepszy przyjaciel Clary, Simon, nie może jej pomóc. Jego matka właśnie dowiedziała się, że syn jest wampirem, więc Simon musiał opuścić dom rodzinny. Okazuje się jednak, że wszyscy chcą mieć go po swojej stronie... ze względu na moc klątwy, która niszczy jego życie. I gotowi są zrobić wszystko, żeby dostać to, czego chcą. W dodatku, Simon umawia się równocześnie z dwiema pięknymi, niebezpiecznymi dziewczynami, i żadna nie wie o tej drugiej. Kiedy Jace zaczyna się odsuwać od Clary, niczego nie wyjaśniając, jest ona zmuszona dotrzeć do serca tajemnicy, która okaże się jej najgorszym koszmarem. Clary zapoczątkowuje ciąg strasznych wydarzeń, mogących pozbawić ją wszystkiego, co kocha. Nawet Jace’a. Miłość. Krew. Zdrada. Zemsta.

2. "Chłopak nikt" - Allen Zadoff
Osierocony i wychowany w eksperymentalnym obozie, w którym uczyniono z niego broń idealną. W zasadzie go nie ma. To znaczy jest tylko narzędziem, które odbiera wrogom jego kraju możliwość czynienia dalszych szkód. Nie ma własnego życia, własnych planów, własnych marzeń, własnych uczuć. Ma tylko swoje zadanie. I swoje sposoby. Umie myśleć i przewidywać. Umie posługiwać się zadziwiającą technologią. Jest zabójczo skuteczny i praktycznie niewidzialny, bo któż obawiałby się zwyczajnego, sympatycznego nastolatka. Czy jest w nim jakiś słaby punkt? Czy jest szczelina, przez którą można wniknąć, by go zniszczyć? Czy warto go zniszczyć? I czy on na to pozwoli? Powieść, jakiej się nikt nie podziewa. I bohaterka, jakiej on się nie spodziewa.

3. "Restart" - Amy Tintera
Przed pięciu laty Wren Connolly została postrzelona trzykrotnie w klatkę piersiową. Po 178 minutach powróciła. Jako restart - silniejsza, szybsza, posiadająca możliwość samoleczenia i niemal pozbawiona emocji. Im dłużej Restart pozostaje martwy, tym mniej z człowieka w nim zostaje po powrocie. Wren 178 jest najbardziej martwym Restartem w Republice Teksasu. Ma siedemnaście lat i służy jako żołnierz Korporacji Odnowy i Rozwoju Populacji.
Ulubioną stroną pracy Wren jest trenowanie nowych restartów, ale jej ostatni nowicjusz okazuje się najgorszym, z jakim kiedykolwiek miała do czynienia. Callum Reyes 22 jest praktycznie człowiekiem. Ma za słaby refleks, zadaje dużo pytań, a uśmiech stale obecny na twarzy chłopaka doprowadza Wren do szaleństwa. Jednak jest w nim coś, czego nie powinna zignorować. Kiedy Callum odmawia wykonania rozkazu, Wren dostaje ostatnią szansę na utrzymanie go w ryzach – inaczej będzie musiała go zlikwidować...

4. "Girl Online" - Zoe Sugg
Penny jest już spakowana. Kiedy Noah zabiera Penny w swoją europejską trasę koncertową, dziewczyna wprost nie posiada się ze szczęścia – nareszcie spędzi ze swoim fantastycznym rockandrollowym chłopakiem mnóstwo czasu! Okazuje się jednak, że wyobrażenia Penny rozmijają się z rzeczywistością. Borykając się z zapełnionym grafikiem Noah, problematycznym kolegą z zespołu oraz pogróżkami od zazdrosnych fanek, Penny zastanawia się, czy naprawdę jest stworzona do życia w trasie. Nie może nic poradzić na to, że tęskni za rodziną, przyjacielem Elliotem, a także… za swoim blogiem, Girl Online. Czy Penny uda się pogodzić miłość do Noah z życiem w zgodzie ze sobą? A może straci wszystko w pogoni za wymarzonym latem?

Zazwyczaj wybieram sobie trzy książeczki na miesiąc, ale z tego względu, że w styczniu zaczynam już ferie będę mieć czas na poczytanie więcej tego co lubię! :)
A wy jakie macie plany? Chwalcie się w komentarzach! x
Pozdrawiam! x

16 komentarzy:

 1. Miasto upadłych aniołów, Restart i Girl Online również mam w planach. Nie w tym miesiącu, ale w przyszłości :)
  Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja chcę przeczytać ,,Aplikacje", ,,Plage samobójców" i ,,Dziecko śniegu" ^^ A tak z tych książek w tym poście to tak ogólnie, nie wiem jeszcze kiedy, ale chcę przeczytać ,,Restart" i ,,Chłopak nikt" :D
  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam zamiar przeczytać "Ember in the ashes". Powodzenia, pozdrawiam!

  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Tyle książek do przeczytania, tak mało czasu i pieniędzy... ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. To wydanie Darów Anioła jest przecudowne *-*

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie mam jakiś konkretnych planów, ale może "światło, którego nie widać" zagości w moich czytelniczych łapkach w styczniu ;) Podkradłabym Tobie drugą część Girl Online♥
  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Okładka "Restartu" przykuła moją uwagę. :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Baaardzo polecam Miasto Upadłych Aniołów. Dary Anioła to według mnie jedne z najlepszych książek jakie mogą istnieć.

  Zapraszam do siebie.
  http://krainaksiazek0.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Również planuję przeczytać "Miasto upadłych aniołów" jednak nie wiem czy uda mi się to zrobić w styczniu ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam całą serię Darów Anioła. To naprawdę świetne książki :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam serię Chłopak Nikt ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Chciałabym również przeczytać "Girl Online",ale pierwszą , a także "Tajemny Ogień" i "7 razy dziś"
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Girl Online" to według mnie idealna książka na wakacje. Przeczytałam ją w kilka dni.
  Pozdrawiam serdecznie!
  napolceiwsercu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. O widzę Dary anioła już prawie zakończona seria! Jestem ciekawa jak spodoba Ci się wraz z ostatnim tomem jako całość:) Pozdrawiam!
  Ich perspektywy

  OdpowiedzUsuń
 15. Aktualnie jestem na VI części Darów Anioła, więc ucieszyłam się, jak zobaczyłam IV część na Twojej liście. Aż żal kończyć :(
  Pozdrawiam + obserwuję, Amelie (girls-in-a-books-world.blogspot.com) :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja już przeczytałam "Miasto upadłych aniołów" i bardzo mi się podobało, z resztą jak cała seria ;) Pozdrawiam!
  bookowe-love.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń