sobota, 11 czerwca 2016

Pani mnie z kimś pomyliła


Książka autorstwa Ilony Łepkowskiej okazała się dla mnie dość dużym zaskoczeniem. Nigdy wcześniej nie lubiłam czytać o tej takiej tematyce i podczas jej zamawiania, nie oczekiwałam od zbyt wiele. Mimo wszystko czuję się zadowolona, a zarazem zaskoczona, że wreszcie jakiś autor z Polski zadowolił mnie swoją powieścią. Całość prowadzona jest bardzo szybko, płynnie przez co z przyjemnością przechodzimy z jednej kartki na drugą.
Główną bohaterką książki "Pani mnie z kimś pomyliła" jest jedna z najzwyklejszych kobiet, która prowadzi niewyróżniające się z tłumu życie. Powiedzmy szczerze, że nie należy ono do zbyt przyjemnych ze względu na to, że Joanna boryka się z problemami finansowymi głównie przez męża, który nie chce płacić alimentów na swoją nastoletnią córkę. Pewnego dnia nadchodzi dobry czas dla Asi, ponieważ trafia na plan telewizyjny, dzięki któremu dotychczasowe kłopoty zaczynają powoli się rozwiązywać. Kto by nie chciał dużej ilości pieniędzy, wywiadów, fanów? Joanna z czasem zyskuje coraz większą sławę dzięki programowi, jednak minusem całej sytuacji jest strata najbliższych przyjaciół, czy nawet rodziny. Co więc zrobi w sytuacji, gdzie jedno zaczyna się układać, a drugie niszczyć? Jakiego wyboru dokonać kiedy zaczyna prowadzić godne życie? Wybrać sławę, dzięki której poznała nowy świat, czy rodzinę tęskniącą za dawną, zwykłą Asią?

Moja ocena: 7/10

Uważam, że Ilona Łepkowska pokazała nam - zwykłym czytelnikom, jak tak naprawdę wygląda życie znanych osób. Każdy z nas może stać się kimkolwiek chce przy dużej ilości pracy oraz szczęścia, ale musimy się liczyć, że niekiedy stracimy co to w szczególności jest nam potrzebne. Cała powieść czy też bohaterowie są wykreowani w dość ciekawy sposób, który na pewno przyciąga czytelnika do książki. Drugim aspektem jaki mnie dość mocno zadowolił to przebieg wydarzeń pokazujący jak wygląda sława w oczach znanego człowieka. Patrząc na swoich idoli widzimy osoby zadowolone, z kupą pieniędzy, które mogą mieć wszystko czego chcą, jednak zawsze jest druga strona monety. Nie zdajemy sobie sprawy ile tak naprawdę celebryci muszą płacić za to kim są. Niejednemu z nich popsuły się relacje rodzinne przez to kim jest. Jest to przykre, ale też niestety prawdziwe. "Pani mnie z kimś pomyliła" nie jest książką powalającą czytelnika na kolana, ale na pewno nauczyła mnie swoją treścią naprawdę dość dużo.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu MUZA SA!

Zapraszam na mojego instagrama! KLIK

12 komentarzy:

 1. Powiem szczerze, że patrząc na okładkę, nigdy nie powiedziałabym, że to polska książka! :) Intrygująca. Ale nie wiem czy bym po nią sięgnęła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy tytuł, chętnie sięgnę. ;)

  Pozdrawiam,
  czytanienaszymzyciem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Okładka wygląda zachęcająco, fabuła zresztą też wydaje się być nieczego sobie. Mam ochotę na tę książkę! :))
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie~ Nataliaaa
  happy1forever.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka książki niezwykle mi się podoba! Nie jestem jednak do końca pewna, czy treść przypadłaby mi do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzadko czytam polskie książki, ale ta jest naprawdę przekonująca. Okładka bardzo mi się podoba, a treść też wydaje się być interesująca. Może się skuszę.
  Pozdrawiam :)
  zapoczytalna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyznam, że raczej nie przemawia do mnie ta książka. Mimo, że potrafi tak wiele nauczyć, to nie do końca są to moje klimaty ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Często jest tak, że książka z gatunku, który z pozoru nas nie interesuje, okazuje się jedną z lepszych jakie czytaliśmy. Czasem warto odbiegać od przetartych szlaków. Lubię tematykę sławy. Lubię czytać jak wygląda wielki świat blichtru "od kuchni".

  http://brewilokwencja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka ciekawie się zapowiada, intrygujący tytuł, ale nie wiem czy jest dla mnie. Może kiedyś ... :D
  Pozdrawiam :D
  http://books-world-come-in.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. O kurczę, to może być nawet dobre ;d

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak na razie nie mam zbyt wielkiej ochoty na tę książkę, ale być może kiedyś się przekonam :) /Klaudia

  OdpowiedzUsuń
 11. Ta okładka jest piękna! Z chęcią przeczytam tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń